Satisfactory : Factorio v trojrozměrném prostoru

ISKM03 Výzva č. 18

Další velice úspěšný titul Satisfactory od studia Coffee Stain Studios přináší do herního světa staré, ověřené mechaniky v novém kabátě. Satisfactory se dá nejlépe přirovnat k známému titulu Factorio. Hra vyšla 19. 3. 2019 v předběžném přístupu. Od té doby obdržela několik aktualizací a postupně se přibližuje finálnímu produktu. Hra se řadí pod žánr takzvaných budovatelských strategií/survival her. Hra má i mód pro více hráčů, takže si ji můžete užít i s přáteli.


V začátku si vyberete lokaci, kde budete začínat, na jedné mimozemské planetě. Podle místa, které si zvolíte pro svou hru, se dá říct, že si vybíráte obtížnost. Můžete si zvolit mírumilovné planiny, které mají základní suroviny, ale pro vzácnější suroviny je třeba vydat se dál. Dále je zde pak poušť, která sice dá zabrat v úvodu hraní, ale posléze, v dalších krocích, které je třeba udělat pro postup, se jeví jako vhodné místo pro začátek. 

Vašim úkolem je zajistit suroviny a bezpečí pro kolonisty, kteří na planetu dorazí v následujích letech. Tento úkol nejlépe splníte automatizací a zefektivněním procesů výroby produktů, které využíváte dále pro výrobu dalších produktů. Následně vyrobené produkty posíláte do vesmíru jako balíčky a odemykáte si tím přístup k dalším věcem, které Vám usnadňují život na nehostinné planetě nebo zrychlují produkci předmětů.

Na planetě se setkáváte s mimozemskými formami života, které se Vás buď snaží sníst nebo jsou pasivními pozorovateli Vašeho budování fabrik od výroby šroubků, železných plátů, meďěných kabelů až počítačové procesory.